מכוניות למכירה
רכב פרטי רכב מסחרי רכבי 4X4 אופנועים וקטנועים לוח החלפות אביזרים לרכב טרקטורונים ואופנועי ים
דברו איתנו הוסף למועדפים טיפים למוכר ולקונה סוכן חכם הוספת מודעה

לוחות רכב קרלוס - ככה מוכרים רכב !          מזל טוב להלל אוטו נטו לרגל פתיחת הסניף החדש בסגולה פתח תיקוה !          זוכה ראשונה במבצע ההגרלה הגדול - מפרסמים מודעה בתשלום ומשתתפים בהגרלת שעון סרטינה בשווי 3000 ש"ח !                                     מבצע מיוחד ללקוחות לאומי קארד משלמים פחות או בנקודות                   תהנו!! ולא לשכוח - קרלוס כאן בשבילכם.

עשרת המבוקשים
בטיחות בדרכים
מבזקים
מאמרים
הפינה של טיקו
ארכיון
 
חפש במגזין
חפש במגזין
שם הכותב: שרון דידי 27/07/2009 14:57:08

מנשא אופניים - יתרונות וחסרונות של כל סוג

מנשא אופניים

בשוק קיימים מספר סוגים של מנשאים לאופניים המיועדים להרכבה על כלי רכב ביניהם מנשא אופניים המתלבש על תא המטען של הרכב, מנשא אופניים המיועד לגג הרכב ומנשא המתחבר לוו גרירה. המנשא הנפוץ ביותר הוא מנשא אופניים המתחבר לתא המטען, אך לכל אחד מהמנשאים לאופניים יתרונות וחסרונות משלו.

יתרונות וחסרונות של מנשא לאופניים המתלבש על תא המטען

מנשא אופניים זה הוא כאמור הנפות ביותר מקרב המנשאים. יתרונו הגדולה וא מחירו, הזול משמעותית מסוגים אחרים של מנשאים לאופניים. ההתקנה של מנשא לאופניים מסוג זה נחשבת לקלה ואופן החיבור מאפשר להסיר את מנשא האופניים ולאחסנו בנפרד כאשר לא נעשה בו שימוש. מנשא אופניים המתלבש על תא המטען מגיע במספר גדלים והוא יכול להכיל מספר זוגות אופניים, מה שהופך אותו למנשא אופניים המועדף על משפחות רוכבים.

החסרון של מנשא לאופניים המתחבר לתא המטען נובע מהחיכוך שנוצר בינו לבין שלדת הרכב, שיכול להביא לשפשוף של הצבע במידה והרכב מלוכלך. במצב זה הלכלוך והחיכוך יוצרים יחדיו אפקט של נייר זכוכית והם עשויים לשייף את הצבע במקומות המפגש. בנוסף, סוגים מסוימים של מנשאים לאופניים המיועדים לתא המטען, אינם שומרים על ריווח גדול מספיק בין הרכב לאופניים ויכולים לגרום כך לשריטות ברכב או לשיוף של הצבע מהאופניים או במקרה ובו המנשא נמוך לחיכוך עם גלגלי הרכב ושחיקתם. חסרון נוסף הוא שמנשא לאופניים המתחבר לתא המטען מקטין את הנגישות לתא המטען עצמו.

יתרונות וחסרונות של מנשא אופניים המיועד לגג הרכב

מנשא אופניים המיועד לגג הרכב הוא בדרך כלל מנשא בעל הפרדה יפה בין האופניים לרכב ועל כן הוא מונע את החיכוך ושיוף הצבע. מנשא זה מתאים במיוחד לבעלי נגררים מכיוון שהוא מאפשר לסחוב גם את האופניים וגם את הנגרר בצורה בטיחותית ובלי הפרעה. כמו כן, מנשא זה עשוי להתאים בשינויים קלים גם לנשיאה של סירות קנו או סנואובורד או מגלשיים.

מנשא לאופניים המיועד לגג הרכב אינו מתאים לרכבים בעלי גג נפתח, כיוון שהוא חייב להצמד לשלדת הרכב. מכיוון שהאופניים נמצאות על המנשא המיועד לגג הרכב במצב עומד, קרו בעבר מקרים בהם נשכח הגובה החדש של הרכב ונהגים שייפו את האופניים שלהם בכניסה לחניונים תת קרקעיים ויצרו זעזוע לרכב, לאופניים ולעיתים גם לכניסה לחניה. המחיר של מנשא אופניים המיועד לגג הרכב יקר משמעותית ממנשא אופניים המיועד לתא המטען, ומכיוון שהוא יוצר התנגדות גדולה יותר לרוח גם צריכת הדלק צפויה לגדול בעקבותיו. הרכבת האופניים על המנשא היא משימה לא קלה בהתחשב בקימורי הרכב ובגובהו.

מאמרים נוספים בנושא מנשא לאופניים
מנשא לאופניים - מה יש לשוק להציע

איך בזכות מנשא אופניים מצאתי את אהבת חיי


יתרונות וחסרונות של מנשא לאופניים המתחבר לוו גרירה

מנשא אופניים מסוג זה קל להתקנה ויוצר פחות התנגדות לרוח מאשר המנשא המיועד לגג הרכב. במנשא המתחבר לוו גרירה האופניים נשמרים רחוק משלדת הרכב והחיכוך הפוטנציאלי נמנע.  החסרון בחיבור מנשא לאופניים מסוג זה הוא שבמידה ולרכב אין וו גרירה מראש, יש להתקין וו ולקבל אישור עליו ברישיון הרכב וגם כאן, הגישה לתא המטען של הרכב הופכת מוגבלת ולא נגישה.

הכתבה התפרסמה בתאריך 27/07/2009 14:57:08

? הוסיפו תגובה
יפה מאוד
יוני (27/08/2009 09:02:59)
לא שילדה
יודה (10/10/2011 09:26:59)
    כל הזכויות שמורות לוח רכב קרלוס © 2004-2007 הנהלת האתר אינה אחראית לתוכן המודעות המפורסמות בו. אינדקס רכבים | תקנון | עזרה | צור קשר    

 

אתרים מבית SUN NET   sun net
 
 
 
קטגוריות פופולריות
 
 
<