מכוניות למכירה
רכב פרטי רכב מסחרי רכבי 4X4 אופנועים וקטנועים לוח החלפות אביזרים לרכב טרקטורונים ואופנועי ים
דברו איתנו הוסף למועדפים טיפים למוכר ולקונה סוכן חכם הוספת מודעה

לוחות רכב קרלוס - ככה מוכרים רכב !          מזל טוב להלל אוטו נטו לרגל פתיחת הסניף החדש בסגולה פתח תיקוה !          זוכה ראשונה במבצע ההגרלה הגדול - מפרסמים מודעה בתשלום ומשתתפים בהגרלת שעון סרטינה בשווי 3000 ש"ח !                                     מבצע מיוחד ללקוחות לאומי קארד משלמים פחות או בנקודות                   תהנו!! ולא לשכוח - קרלוס כאן בשבילכם.

עשרת המבוקשים
בטיחות בדרכים
מבזקים
מאמרים
הפינה של טיקו
ארכיון
 
חפש במגזין
חפש במגזין
שם הכותב: שרון דידי Live SEO 21/09/2009 12:50:03

האם תאונות דרכים יכולות להיות מוכרות כתאונות עבודה?

בפסק דין תקדימי קבע בית הדין לעבודה כי תאונת דרכים הנגרמת בזמן חזרת העובד לביתו בסיום יום גיבוש ארגוני בו השתתף במסגרת יום עבודה רגיל, תחשב כתאונת עבודה לכל דבר.

החוק מבחין באופן ברור בין תאונות דרכים לבין תאונות עבודה. תאונת דרכים מוגדרת כתאונה שבה מעורב כלי רכב אחד או יותר, שנועד לנסיעה בדרך סלולה או בדרך עפר.

 

לתאונות דרכים שלושה גורמים אפשריים:

הגורם האנושי - מצבו של האדם ואופן התנהגותו של האדם על הכביש משפיעים רבות על היווצרותן של תאונות דרכים.

הגורם המכאני - מצב מכאני רעוע של כלי רכב כמו גם מצב של כשל מכאני מסיבות שונות עלולים להוות גורמים ישירים של תאונות דרכים.

גורם התשתית  - מצב התשתיות של הכבישים (אחזקת הכביש, תמרורים לא ברורים, מפגעים בטיחותיים על הכביש או בסביבתו) משפיע רבות על היווצרות תאונות דרכים.

 

תאונת עבודה או מחלת מקצוע הינן סוג של פגיעה בעבודה הפוגעת ביכולתו של עובד לבצע עבודתו. תאונת עבודה היא תאונה המתרחשת לעובד והוכח כי נגרמה תוך כדי עבודתו ו/או עקב עבודתו וכמו גם בדרך מביתו לעבודתו או בחזרה לביתו. לאחרונה, דן בית הדין לעבודה במקרה בו נפגע אדם בתאונת דרכים כאשר חזר לביתו בסיום יום גיבוש בו השתתף מטעם מקום העבודה והתובע ביקש להכירו כנפגע תאונת עבודה בנוסף לנפגע מתאונת דרכים.


במקרה זה השתתף הנפגע התובע ביום גיבוש ארגוני אותו ארגן המעסיק ובסיום יום הגיבוש פנה התובע לשוב לביתו עם הרכב הצמוד שקיבל מטעם העבודה. במהלך הנסיעה אירעה תאונה והתובע נפגע מרכב שהתנגש בו וכתוצאה מהפגיעה נחבל התובע קשות במרבית אברי גופו ונזקק לפינוי ולקבלת טיפול רפואי בבית חולים באמצעות אמבולנס. בבית החולים אובחן התובע כסובל מפגיעות אורטופדיות רבות ולכן הושאר תחת השגחה רפואית צמודה. בשל הפגיעה כתוצאה מהתאונה התובע נאלץ לנצל ימי מחלה רבים מה שגרם בנוסף להפסד ימי עבודה רבים . התובע הגיש תביעה לביטוח לאומי להכרה  בתאונה כתאונת עבודה. המוסד לביטוח לאומי דחה את תביעת התובע בטענה כי התביעה אינה עומדת בדרישות החוק וזאת מאחר שלדברי התובע לא אירעה התאונה לעובד תוך כדי ועקב עבודתו אצל המעביד.

מבחינה מדוקדקת יותר של פרטי האירוע כפי שנמסר לבית המשפט על ידי התובע עולה כי יום הגיבוש הארגוני נקבע להתקיים מחוץ לכותלי משרדיה של החברה, אך בנוסף על פי החלטת הנהלת החברה נקבע כי העובדים לא יורשו להעדר מיום הגיבוש הארגוני  ויום זה ייחשב כיום עבודה רגיל לחלוטין ובגינו גם שולם שכר עבודה לכל דבר ועניין. יום הגיבוש הארגוני לא נחשב לעובדי החברה כיום חופשה והמעסיק מימן את יום הגיבוש הארגוני כולו.

לאחר קבלת הדחייה ובשל פרטים אלו פנה התובע לבית הדין לעבודה על מנת שמקרה זה יוכר כתאונת עבודה לכל דבר. התובע הציג כי על פי הגדרת החוק במוסד לביטוח לאומי "תאונת עבודה" הינה תאונה שאירעה תוך כדי ועקב עבודתו של התובע אצל מעבידו או מטעמו. בית הדין לעבודה קבע כי התובע עמד בכל הקריטריונים הדרושים להכרה כנפגע תאונת עבודה ובנוסף פסק בית הדין שהתובע יקבל את כל התשלומים המגיעים לו עקב היותו מוכר כנפגע תאונות עבודה.

 

בפסק הדין תקדימי קבע בית הדין לעבודה כי תאונת דרכים הנגרמת בזמן חזרת העובד לביתו בסיום יום גיבוש ארגוני בו השתתף במסגרת יום עבודה רגיל, תחשב כתאונת עבודה לכל דבר. פסק דין חשוב זה מדגים את התייחסות החוק לתאונות דרכים גם בהקשר של תאונות עבודה ומהווה אבן דרך בשינוי תפיסתי בחוק.

 

מעוניינים במאמרים נוספים בנושא תאונות דרכים ? קראו על טיפים לפעולה במקרה של תאונות דרכים

הכתבה התפרסמה בתאריך 21/09/2009 12:50:03

? הוסיפו תגובה
    כל הזכויות שמורות לוח רכב קרלוס © 2004-2007 הנהלת האתר אינה אחראית לתוכן המודעות המפורסמות בו. אינדקס רכבים | תקנון | עזרה | צור קשר    

 

אתרים מבית SUN NET   sun net
 
 
 
קטגוריות פופולריות
 
 
<