מניעים את העולם: הכירו את משה איל ורפי אדרעי מעמותת אחינועם שפועלים רבות לקידום החברה בישראל

עמותת אחינועם אותה הקימו האחים משה אדרעי, איל אדרעי ורפי אדרעי פועלת מזה שנים רבות למען קידום החבר הישראלית, וזאת על ידי דאגה לדור העתיד. למעשה, העמותה אשר חרטה על דגלה את צמצום הפערים בחברה הישראלית הצליחה לקדם שורה ארוכה של תוכניות אשר הפכו אותה לחלק משמעותי בעולם הרווחה הישראלי, כפי שנסביר כעת.

מהן תוכניות הדגל של העמותה?

עמותת אחינועם הוקמה על ידי האחים משה אדרעי, רפי אדרעי וכן איל אדרעי הוקמה מתוך חובה מוסרית וערכית של בני המשפחה אשר רואים בצמצום הפערים כחלק מהותי מיצירה של קידום דור העתיד של מדינת ישראל, כחלק מהבנה כי הענקת הזדמנות שווה לצעירים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית היא המפתח לכדי יצירה של חברה שוויונית. תוכנית הדגל של העמותה היא תוכנית המאתרת בני נוער שאינם מוכרים על ידי רשויות החברה, כאשר נציגי העמותה יצרים עמם קשר מתוך מטרה לספק להם ליווי שוטף שמתחיל מגיל 16 ונמשך עד להשתלבות בשוק התעסוקה, בגילאים בוגרים יותר. התוכנית מתמקדת בשיפור המיומנות החברתית דרך חשיפה לתחומי עניין שנועדו לאפשר להם לשנות מסלול וחשיבה ואף להבין כי באמצעות שינוי מנהיגותי, ניתן יהיה להוביל ליצירה של איכות חיים משופרת, וזאת למרות תנאי הפתיחה שלא פעם מקשים על היכולת לשבור מחסומים.

 

 

השקעה ופיתוח בפריפריה

חלק מההנעה של העמותה מבוססת על שיפוץ של מבני רווחה וכן קידום של חינוך מוזיקלי, בייחוד בערי הפריפריה כמו למשל העיר צפת. במסגרת התוכנית יוצרים המתנדבים קשר עם המתנדבים, וזאת מתוך מטרה לסייע לרשויות לשפץ את המבנים כמו למשל ספריות, כל זאת מתוך מטרה להוביל לקידום של תשתית חינוכית איכותיות שתוביל בסופו של דבר גם לצמצום הפערים בתחומי הרווחה, תרבות וחינוך. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי רואים בפעילות הזו כחלק בלתי נפרד מהעשייה החברתית, ועל כן רותמים את המתנדבים לטובת הרחבת הפעילות לערים נוספות, כל זאת בשיתוף פעולה מלא אל מול הרשויות כמו גם גורמי הרווחה.

גיוס מלגות לצעירים

תוכנית נוספת שזוכה לגיבוי מלא מצד המייסדים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא גיוס של מלגות לצעירים מעוטי יכולת כלכלית. המטרה של התוכנית היא לאפשר לאותם צעירים את היכולת לקחת חלק בשלל פעילויות – החל מחוגי העשרה ועד רכישה של מחשבים, כל זאת במסגרת של מימון שנועד לסייע למשפחות כמו גם לצעירים להתמודד עם אתגרים וקשיים שמשפיעים על היכולת להשתלב בחברה. גיוס המלגות לצד הליווי המלא אותו מספקת העמותה הוא זה שהופך אותה לעמותה מובילה ומוערכת מאוד, כפי שניתן להתרשם בתגובות המופיעות באתר הרשמי וכן מהתמיכה לה היא זוכה מצד הרשויות שרואות בעבודה שלה כחלק מהותי מצמצום פערים ויצירה של הזדמנות שווה.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה מובילה בתחומה שזוכה להערכה מקיר לקיר, כאשר ברבות השנים הצליחו המייסדים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי ליצור ביחד עם המתנדבים שינוי ממשי בחייהם של אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ. אם גם אתם רוצים להצטרף לעשייה, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי ולהשאיר פרטים כמו גם לקחת חלק בפעילויות שמתרחשות בכל אזורי הפריפריה, כמו למשל חלוקה של מחשבים חדשים או מחודשים בעבור צעירים מעוטי יכולת כלכלית. בכך, תוכלו לסייע לקידום העמותה והגשמת החזון – קידום החברה הישראלית ובני הנוער בפרט.

נגישות