נוהגים בדרך לחתונה: כך תשמרו על בטיחות בדרכים בדרך ליום המאושר

כזוג שעתיד להינשא ממש בקרוב, חלק בלתי נפרד מהיערכות לחתונה כולל כמובן את הנהיגה המתבצעת על ידי אחד מבני המשפחה או חבר קרוב מבית המלון או הבית לצילומים ובהמשך לאולם. יחד עם זאת, זה לא סוד שבשנים האחרונות ישראל מתמודדת עם בעיה קשה מאוד בדרכים, ועל כן בשביל להבטיח את שלומכם וביטחונכם חשוב מאוד לשמור על בטיחות בדרכים בזמן הנסיעה. בשביל לסייע לכם, בחרנו להציג את כללי הברזל שיאפשרו לכם להגיע בבטיחות ליום המאושר ביותר בחיים. מוכנים? בואו נצא לדרך!

בחירה בנעליים מתאימות

בין אם אתם בעצמכם עתידים לנהוג בדרך לחתונה או שביקשתם מחבר או בן משפחה, חשוב מאוד לדאוג ללבוש והנעלה נכונה. בחירת נעליים לחתונה איננה צריכה להיות מושפעת מהנהיגה, אולם בעת הנהיגה יש לנהוג בזהירות או להחליף לנעליים אחרות רק לצורך הנהיגה אם הנעליים שבחרתם לא נוחות מספיק. לכן, כשנעלו אותן, כדאי לנהוג בזהירות ולבחון את מידת השליטה שלכם על הבלמים כמו גם חווית הנסיעה, כל זאת מתוך מטרה למנוע מצב של בלימת פתע או חוסר שליטה על הרכב בעקבות

בדיקת הרכב טרם הנסיעה

חלק מהותי מבטיחות בדרכים כולל ביצוע של בדיקות תקינות לרכב, בוודאי אם בחרתם לטובת האירוע לבצע תהליך של השכרת רכב דרך חברה מקצועית. שימו לב כי במסגרת הבדיקות נדרש לבחון כי כלל מערכות הבטיחות פועלות, שמן, בדיקת בלמים וכן בדיקת נפח הגלגלים. רצוי לבצע את התהליך אצל מוסך מוסמך כיום לפני האירוע, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי הנסיעה שלכם תתבצע בבטיחות ברכב שעבר את כלל הבדיקות ונמצא כתקין לנסיעה.

 

 

חגורות בטיחות

לפני שמתחילים בנסיעה חייב לוודא כי כל הנוסעים חגורים היטב בחגורות בטיחות. חגורת בטיחות היא אלמנט משמעותי שיכול למנוע פציעות קשות בשיעור של 90% ועל כן מדובר באלמנט שהוא בגדר חובה ולא המלצה. ברבים מהרכבים החדשים ניתן להבחין במערכת שמצפצפת כל עוד לא כל הנוסעים חגורים. מאחר ומדובר ביום החשוב ביותר של החיים שלכם, העדיפו להימנע מהצפצוף ולחגור עוד לפני שמתחילים בנסיעה לקראת הגעה לאולם.

שמירה על מרחק

על מנת לנהוג בבטיחות ביום החתונה ובאופן כללי, נדרש לשמור על מרחק, בייחוד אם החתונה שלכם מתקיימת בחורף ועם תנאי ראות קשים שעלולים להוביל לעצירת פתע. התאימו את הנסיעה שלכם בהתאם לתוואי הדרך והעדיפו להוריד את מהירות הנסיעה במידה ותנאי השטח מקשים על הראייה ועלולים להוביל למצבים מסוכנים, גם כאשר מדובר בתקופה חמה כמו תקופת הקיץ. הקפדה על שמירה על מרחק תמנע מכם ביצוע של בלימת חירום כמו גם שמירה על חייהם של הולכי הרגל, ועל כן מדובר באלמנט חשוב שעליו צריך להקפיד.

הימנעות מקישוט הרכב

למרות הרצון העז, רצוי שלא לקשט את הרכב עם סרטים ופרחים מאחר והם עלולים למנוע מכם ראייה מלאה של תוואי הדרך. ההמלצה היא לקשט את הרכב באופן מינימלי ככל האפשר, ללא סרטים עבים אותם מניחים על השמשה. אפשר בהחלט לקשט את הרכב בפרחים על הפגוש אך לא מעבר לכך, ובכך להוביל לקישוט מינימלי אך מרשים וחשוב מכך בטיחותי.

לסיכום

נהיגה למקום החתונה מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך ההתארגנות לקראת היום החשוב ביותר של החיים. באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להבטיח כי הנסיעה תעבור בשלום, כל זאת באמצעות הקפדה מחמירה על כללי הבטיחות בדרכים. והכי חשוב – שיהיה במזל טוב!

נגישות