חברות ליסינג – אין סיבה שתרדפו אחרי לקוחות: למה כדאי לגבות באמצעות הוראת קבע?

מנהלים ובעלים בחברות ליסינג ומכירת רכב? כיום רוב הלקוחות לא משלמים על רכב בתשלום אחד בלבד, וחלק מהותי מההכנסה שלכם הוא סכומי כסף הנכנסים אל חשבון הבנק באופן חודשי. חברות הליסינג פועלות תמיד כדי למצוא דרך נוחה ויעילה לגבות כסף מהלקוחות, ונראה שיש לא מעט חסרונות ואתגרים בגבייה ידנית בכל חודש מחדש. אז מה עושים? האופציה הכי נוחה ומשתלמת העומדת בפניכם היא ככל הנראה גבייה בהוראות קבע. איך זה בדיוק עובד ולמה זוהי שיטה נוחה ששווה לאמץ? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא

מהו תשלום בהוראת קבע?

תשלום בהוראת קבע הוא פעולה פיננסית אוטומטית המאפשרת לגובה בהרשאת המשלם למשוך כספים מחשבון הבנק שלו על בסיס קבוע. הוראת קבע משמשת בדרך כלל לתשלומים חוזרים כמו חשבונות של שירות, דמי ביטוח או שירותי מינוי שונים. לאחר שהמשלם נותן הסכמה, ספק המוצר או השירות יוזם את גביית הכספים במועדים שנקבעו מראש כדי לבטל את הצורך בתשלומים ידניים. הוראת קבע מציעה נוחות רבה בגבייה ומפחיתה את הסיכון לפספוס תשלומים ועמלות מאוחרות. המשלמים שומרים על שליטה על התהליך עם יכולת לבטל או לשנות את ההסדר בכל עת.

הוראת קבע מייעלת את הליכי התשלום הן לאנשים פרטיים והן לעסקים, ומבטיחה מערכת פיננסית חלקה ויעילה יותר. תשלום באופן הזה מספק לכם הרבה מאוד שקט נפשי וידיעה שאתם לא צריכים להתעסק בגבייה בכלל. הכסף עובר בקלות ובאופן אוטומטי מחשבון הבנק או מחשבון האשראי של הלקוחות שלכם ישירות אליכם, ואין צורך בשום פעולה מיוחדת מצידכם. אפשר גם להפיק קבלות וחשבוניות באופן אוטומטי, כלומר שאין יותר צורך באף פעולה ידנית לאחר שמגדירים את הוראת הקבע.

 

 

אז איך בדיוק עושים את זה?

היום קל מתמיד ליצור הוראות קבע, ואפשר ליצור אותן במהירות רבה לכלל הלקוחות שלכם. אחת החברות המובילות שמציעות שירותי הוראת קבע היא חברת iCount, ובהחלט כדאי להכיר את היתרונות הרבים שהיא מציעה לקהל הלקוחות שלה:

  • כל סוגי הוראות הקבע – אפשר לבחור הוראות קבע באשראי או הוראת קבע בנקאית
  • גמישות רבה בתנאים – אפשר לשנות את סכום הגבייה בכל זמן שרוצים לפי הצורך
  • הרשמה עצמית של הלקוחות – הלקוחות יכולים לרשום את עצמם לשירות באופן עצמאי. כלומר אתם בכלל לא חייבים לבצע את ההרשמה בשמם כדי לגבות מהם תשלום

מהן האלטרנטיבות?

משום מה נראה כי יש עדיין בעלים של חברות ליסינג החוששים ומהססים ללכת על המהלך של סליקה דרך הוראות קבע. במצב הזה הדבר היחיד שאפשר לעשות זה לסלוק באופן הישן ולהתעסק בבירוקרטיה אחרת. איך עושים זאת? יש כמה דרכים:

  • חיוג חודשי אל הלקוח וחיוב של כרטיס האשראי שלו
  • העברה בנקאית הנעשית כל חודש לאחר חיוג ללקוח
  • גבייה דרך צ׳קים שצריך לקבל מהלקוח מדי חודש או כמות מסוימת מראש. במצב הזה יש להפקיד את הצ׳ק בכל חודש מחדש ולשלם עמלה. יש מצבים שבהם הצ׳ק חוזר ואין לו כיסוי ואז צריך להתחיל הליכי גבייה מורכבים

סיכום

אפשר להבין שגבייה בשיטה הישנה היא טובה ויעילה הרבה פחות. אם גם אתם רוצים להגיע למצב של אפס התעסקות עם גבייה, האפשרות של הוראת קבע בנקאית או הוראת קבע באשראי היא האופציה הטובה ביותר עבורכם. זהו הזמן לייעל את תהליכי הגבייה שלכם ולהגדיר הוראות קבע לכלל הלקוחות. מומלץ בחום להכיר את השירות המקצועי של iCount, המציע גבייה בהוראת קבע שהיא נוחה ויעילה לכולם.

נגישות