קניתם רכב? בשעה טובה! כל מה שצריך לדעת על ביטוח רכב

רכישת רכב היא בהחלט משימה מורכבת. יש צורך להבין אלו דגמים מתאימים עבור הצרכים שלכם, מה עומד בתקציב, מהם ההבדלים מבחינת מפרטים, לאלו אופציות תשלום ניתן להגיע וכדומה. עם זאת, אין לזלזל גם בשלב המשלים – בסגירת ביטוח לרכב. אז נכון שכאן אין צורך לבחון את המצב הטכני או לוודא מיהם הבעלים החוקיים, אך גם כאן ההיצע רב וגם כאן ניתן להוזיל עלויות. אז מה חשוב לדעת לפני שסוגרים ביטוח לרכב? ניגשנו לעשות סדר!

רוכשים ביטוח לרכב בדרך הקלה

ראשית נציין שבכול הנוגע לרכב, יש ביטוח אחד שהכרחי לעשות והוא כמובן ביטוח חובה. מעבר לכך, קיימים ביטוחים נוספים. קיים ביטוח צד ג' וביטוח מקיף, כאשר כל אופציה מכילה שלל אפשרויות והתאמות. מכאן שסגירת ביטוח לרכב עשויה להתגלות כמשימה מתישה, ועל כן רגע לפני שנפרט נעצור להרגיע – אין שום צורך לחוש חסרי אונים – בדיוק בשל כך קיים מחשבון ביטוח רכב. מחשבון מסוג זה מסייע לקבל מושג ראשוני לגבי העלות. פשוט בוחרים את סוג הביטוח הרצוי, מציינים מספר משתנים אישיים, ובתוך פרק זמן קצר מקבלים הצעת מחיר. פה נוסיף ונציין שכל עוד נעזרים במחשבון ביטוח מבית חברת ביטוח בטאץ' זוכים בסיוע כפול. ראשית כיוון שמדובר בחברת תיווך שעובדת מול מגוון חברות ביטוח מובילות, ושנית כיוון שמדובר בחברה שעובדת עם חתמי ביטוח מובחרים, כך שרק הצעות רלוונטיות מוצעות.

 

 

ביטוח חובה אכן חובה!

שנפרט אודות הביטוחים השונים? ראשית נתחיל עם ביטוח חובה. ביטוח מעין זה מכסה נזקי גוף מתאונת דרכים, הן של הנהג, הן של הנוסעים ברכב והן של נפגעים שאינם יושבים ברכב. מכאן שמדובר בביטוח חיוני שעשוי למנוע הוצאות אדירות. כמו כן, ראוי לדעת שאם מקבלים החלטה להימנע מרכישת ביטוח חובה, מדובר בעבירה פלילית, משמע מסתכנים בסנקציות חמורות – מקנסות גבוהים ועד מאסר בפועל. כאן ראוי לציין שחברות הביטוח אינן מחויבות לבטח כל נהג, ועל כן כאשר מדובר בנהגים שמועדים לפורענות, ניתן למצוא ביטוח חובה דרך "הפול" – מאגר של חברות ביטוח שמבטחות את כולם.

ביטוח מקיף מול ביטוח צד ג'

באשר לביטוח מקיף, נציין שהוא מעניק כיסוי למגוון נזקים שנוגעים לרכב עצמו. אם בשל גניבה, שריפה וכדומה. כמו כן, הביטוח עשוי לכלול מימון עלויות תיקון, פיצוי בגין ירידת ערך, פיצוי עבור הורדת הרכב מהכביש וכדומה. פה יש לבחון האם הביטוח מצריך להתקין מבחר מיגונים, מהו השווי של ההשתתפות העצמית וכדומה. מה באשר לביטוח צד ג'? ובכן כאן הביטוח מכסה נזקים שעשויים להיגרם בשל הנהיגה לרכוש/לרכב של צד ג'. מדובר באופציה יחסית זולה (אם משווים מול ביטוח מקיף) ונהוג לבחור בה בעיקר אם ערך הרכב אינו נחשב גבוה.

3 דגשים חשובים

עתה לאחר שהבנו אלו ביטוחים קיימים, נוסיף ונציין מספר דגשים חשובים. ובכן בהחלט יש טעם לערוך השוואה מקצועית, וזאת כי בקלות ובעזרת הסיוע של חברת ביטוח בטאץ' ניתן לחסוך מאות שקלים מדי שנה. אם מבחינת תשלום חודשי ואם מבחינת כיסויים. מעבר לכך, מה עוד ראוי לקחת בחשבון? שניתן למצוא לא מעט הרחבות שמוטב לרכוש. מכאן שאם נבקש לסכם, נציין שהתאמה אישית לצד השוואה מקצועית מובילים לרכוש את הביטוחים הכדאיים ביותר בתנאים הנוחים ביותר. נסיעה בטוחה!

נגישות