רכב חברה: כשהרכב החשמלי כבש את ההייטק הישראלי

זה לא סוד שכיום מקצועות ההייטק הם מהמבוקשים ביותר בקרב ישראלים רבים. מעבר למשכורות הגבוהות מהממוצע במשק הישראלי, רוב עובדי ההייטק נהנים ממגוון הטבות ותנאים מפנקים במסגרת מקום העבודה שלהם. אחד התגמולים להם זוכים חלק מעובדי ההייטק, במיוחד הסיניורים ובעלי הניסיון, הוא קבלת רכב חברה צמוד לשימושם ולשימוש העבודה. כיום, אחד הרכבים החביבים על תעשיית ההייטק הישראלית הוא הרכב החשמלי, ומעסיקים רבים מציעים לעובדים שלהם להחזיק ברכב חשמלי כהטבה. מהם בכלל רכבים חשמליים וכיצד הם כבשו את הייטק הישראל? כל התשובות כאן.

כל הטוב שיש להייטק להציע

כאמור, המעסיקים בהייטק מציעים כיום שלל הטבות ופינוקים עבור העובדים שלהם. התנאים המצוינים במשרות הייטק הן דרך למשוך את המועמדים הכי טובים וראויים בזירה הכה תחרותית של גיוס עובדים להייטק. לכן, כשעולות מודעות דרושים הייטק, המועמדים מחפשים משרות שיתגמלו אותם בהתאם לכישוריהם בצורה הכי אידיאלית שיש, וכבר מזמן לא מדובר רק על משכורת גבוהה. בימים אלו, תנאים טובים בהייטק כוללים גם נופשים על חשבון החברה, 24 סוגי גלידה, עגלות קפה ואיך לא – גם רכב צמוד. רכב חברה הוא אכן תנאי שרבים מעובדי ההייטק נהנים ממנו, וכעת מעסיקים החלו לתגמל את עובדיהם גם ברכבים חשמליים.

כניסת הרכבים החשמליים להייטק

אין ספק שהרכבים החשמליים כבשו את העולם בשנים האחרונות. עם עליית המודעות לנזק שנגרם לסביבה ולכדור הארץ על ידי פליטות הגז של רכבים בעלי מנועי בעירה פנימית, פיתוחן של מכוניות המשתמשות באנרגיה חשמלית החל לתפוס תאוצה וכבר בימים אלו ניתן לראות על כבישי ישראל אלפי מכוניות חשמליות. יש הרבה מאוד יתרונות למכוניות חשמליות בהשוואה לרכבים אחרים: הן שקטות יותר, אין להן פליטת גז ואפשר להטעין אותן כמעט כמו שמטעינים טלפון נייד. הטכנולוגיה המתקדמת של הרכבים החשמליים מתאימה כמו כפפה ליד לתעשיית ההייטק שמשקיעה בפיתוחים טכנולוגיים במטרה להפוך את העולם שלנו לעולם טוב יותר, ואפילו ירוק יותר.

 

 

סוגי הרכבים החשמליים

הביקוש לרכישת רכבים חשמליים הולך וגובר, ולא רק בקרב אנשים בעלי מודעות סביבתית ירוקה, אלא גם בקרב כל מי שחולם לקחת חלק במה שמסתמן כתחילתו של עידן חדש. כתוצאה מכך, אין כמעט חברת רכב שמכבדת את עצמה שלא מייצרת כיום רכבים חשמליים. בין אם מדובר בטרנד ובין אם אכן מדובר בתחילתה של מהפכה בתעשיית הרכב המבשרת על קדמה וחדשנות, אי אפשר להתכחש לעובדה שהרכבים החשמליים משגשגים במכירות.

אי אפשר לדבר על מכוניות חשמליות מבלי להזכיר את טסלה. אם יצא לכם לנסוע על הכביש לאחרונה, כנראה שכבר נתקלתם במכוניות של החברה האמריקאית שפרצה לשוק באמצעות רכבים חשמליים שהפכו פופולריים בכל העולם. אחד המודלים האהובים של החברה הוא טסלה מודל 3, רכב משפחתי העונה גם לשם "הכוכב הכחול". טווח הנסיעה של המכונית הוא בין 440 ל-580 קילומטרים לטעינה, ואף מהירות הטעינה של הדגם נחשב למהיר באופן יוצא דופן. לאחרונה, טסלה החלה לפנות לחברות הייטק בישראל והציעה להן שיתופי פעולה עסקיים. מלבד טסלה, קיימות עוד חברות רכב רבות שמייצרות ומשווקות דגמים חשמליים, כמו אאודי, פג'ו, יונדאי ועוד.

סיכום

לסיכום, כיום מקצועות ההייטק הפכו מבוקשים ביותר, במיוחד בזכות התנאים המתגמלים במיוחד שמציעות רבות מחברות ההייטק למועסקים. אחת ההטבות השוות ביותר שנכנסו לאחרונה לתעשיית ההייטק היא קבלת רכב חשמלי צמוד והרבה מועסקים כבר נהנים מהיתרונות של רכבים אלה.

נגישות