ביטוח חובה, מקיף או צד ג': כל מה שצריך לדעת על סוגי ביטוחים לאופנועים

רוכבים על אופנוע, קטנוע, או רכב דו גלגלי מכל סוג שהוא? ובכן – אנחנו בטוחים שאתם יודעים טוב מאד למה אתם עושים זה. רכבים דו גלגליים הם כאלו שהם קלים וזולים לתחזוקה, מאפשרים לנו ניידות מצוינת מנקודה לנקודה ומאפשרים לנו לדלג על פקקים ולא להסתבך עם ענייני חנייה. עם זאת צריך לזכור תמיד כי רכיבה על דו גלגלי היא פחות בטיחותית באופן טבעי, מה שאומר שמחירי הביטוח הם יקרים יותר בהשוואה למחירים המוצעים על רכב פרטי. עליכם לזכור בתור רוכבים כי הביטוח זה עניין חשוב מאין כמוהו ועליכם לדאוג לעצמכם לכיסוי מקיף ולגב במקרים בהם תצטרכו לתבוע כספים. אם אתם לא בטוחים מהן האפשרויות השונות אנו רוצים לעשות סדר ולהסביר על סוגי הביטוחים הקיימים.

סוגי ביטוחים מרכזיים לאופנוע ודו גלגלי

אז בגדול חשוב לדעת כי כשמדובר על אופנוע ורכב דו גלגלי, ישנם שלושה סוגים עיקריים של פוליסות ביטוח שניתן (או חייב) לרכוש. ביטוח החובה הוא כזה שחייבים לרכוש במסגרת החוק ולא ניתן לרכב בלעדיו, ביטוח מקיף (מלא או מצומצם) המכסה נזקים נוספים וביטוח צד ג׳ ביטוח המכסה נזק לצד שלישי. בואו נרחיב בכמה מילים על כל אחד מסוגי הביטוחים הללו.

 

 

ביטוח חובה לאופנוע

ביטוח החובה כשמו הוא – ביטוח שחייבים לעשות כדי לנהוג על רכב מכל סוג שהוא והחובה הזו כמובן מעוגנת בחוק (כלומר שאם תתפסו רוכבים ללא ביטוח חובה אתם צפויים לקנסות ועונשים הקבועים בחוק). מדובר למעשה אם כך בביטוח הבסיסי והחשוב שמעניק לנו הגנה והוא מכסה בעצם הוצאות רפואיות עקב פגיעה שעשויה להיגרם לרוכב, למי שרוכבים איתו ולנהגים / הולכי רגל אחרים שנפגעו חלילה כתוצאה מהנסיעה של האופנוע. תעריף הביטוח הזה נקבע לפי גילו של הנהג ולפי סוג האופנוע והמחירים הם פחות או יותר קבועים. במידה וחברות ביטוח לא מוכנות למכור תעודת ביטוח חובה לרוכבים בגלל רקורד תעבורתי בעייתי ניתן לרכוש את הביטוח דרך תאגיד הפול.

ביטוח מקיף

מעבר לביטוח החובה יש לנו את הביטוח המקיף וזה ביטוח שמומלץ לעשות בנוסף ברוב המקרים. הביטוח המקיף לאופנוע מכסה נזקים נוספים ולא רק כאלו שנגרמו בעקבות או בעת תאונה. ניתן לרכוש ביטוח מקיף מלא הכולל כיסוי של מגוון רחב של נזקים כגון גניבה, שריפה, פגיעות של צד ג׳, תאונות עצמיות וכדומה. ניתן גם לרכוש ביטוח מקיף מצומצם שאיננו כולל את הרכיב של תאונה עצמית. עלות הביטוח המקיף נקבעת על פי גיל הנהג והניסיון ברכיבה, הרקורד התעבורתי ושוויו המוערך של כלי התחבורה.

ביטוח צד ג׳

ביטוח שמכסה כל נזק שייגרם על ידי האופנוע שלנו לצד שלישי וחברת הביטוח למעשה מפצה את הצד שנפגע במקום שכספי הפיצויים יצאו מהכיס שלנו. בפוליסה הזו הפרמטרים העיקריים להצעת המחיר הם גיל הנהג ורקורד תעבורתי וביטוחי.

לא מקלים ראש בבחירת ביטוח לאופנוע

צריך לזכור שגם אתם מחשיבים את עצמכם לאנשים ורוכבים אחראיים ובטוחים, תאונות אופנוע זה דבר שקורה הרבה יותר, גם במקרים שלא ניתן כלל לזקוף את האשמה לזכות הרוכב. בדיוק בגלל זה אתם חייבים לדאוג לעצמכם לכיסוי הולם ולפיצויים על נזקים ברכוש וטיפולים רפואיים שאתם חלילה עשויים להידרש להם.

הכירו היטב את סוגי הביטוח השונים, את הרכיבים שלהם ובחרו את הפוליסות שלכם בכובד ראש. אנו מאחלים לכם שלא תזדקקו להן לעולם, אך טוב שהן קיימות למקרה שכן.

נגישות