מבלי שידבק הריח: כל הטיפים למניעת ריח סיגריות ברכב

אחד הסממנים הכי מזוהים עם קהל המעשנים הוא כמובן הריח שנוצר בעקבות שריפת הניקוטין. למעשה, הריח הזה הוא דומיננטי מאוד, אולם בעקבות העישון מערכות הקולטנים באף ובלשון מופחתים ועל כן רבים מהמעשנים בכלל לא מבחינים כי בבית ואפילו ברכב נוצר ריח סמיך שמשפיע באופן דרמטי על מי שלא מעשן ואף יכול להפחית באופן משמעותי את ערך הרכב, בעקבות הידבקות של עשן הסיגריות למושבים. אם גם אתם מעשנים ונוהגים, חשוב מאוד להימנע מהריח של הסיגריות, וזאת על ידי נקיטת צעדים. מהם? להלן הפרטים.

שמירה על סדר וארגון

על מנת להימנע מריח חזק של סיגריות חשוב מאוד לשמור על סדר וארגון. מה הוא כולל? ראשית, רכישה של ציוד כמו למשל קייס לטבק מאפשר לכם להימנע מלכלוך של שאריות טבק ברכב אשר מפיצות ריח לא נעים, כאשר מומלץ לרכוש במקביל גם שואב נייד בצורה של פטרייה אשר מאפשר לכם לשמור על סביבה נקייה.

שימוש בספריי מנטרל ריח

בשביל לנטרל את הריחות הרעים שנוצרים בעקבות העישון, מומלץ לרכוש דרך חברה מוכרת ספריי מנטרל ריח שמגיע בגודל מוקטן ומאפשר לנטרל ולהפיץ ריח נעים ברכב. כיום ניתן לרכוש מגוון רחב של מנטרלים עם ריחות מרעננים כמו ריח מנטה, וניל, פטוצלי ועוד, במחיר נגיש ועם שימת דגש על יכולת להיעזר בספריי לא רק לרכב הפרטי שלכם אלא גם במידה ואתם מתכננים לבצע השכרה של רכב לטובת טיול מעבר לים. כל מה שצריך הוא להניח אותו בסמוך למושב הנהג, ולהשפריץ מעט לפני שנכנסים לרכב וברגע שיוצאים.

 

 

אוורר הרכב

אם אתם רוצים להימנע מריח של עישון ברכב, הקפידו לאוורר את הרכב באמצעות פתיחה של החלונות. לפתיחה של החלונות יש גם השפעה על היכולת שלכם לשמור על זהירות בדרכים, וזאת בשל העובדה כי לא מעט נהגים נוטים להתעייף בנסיעות, בייחוד בתקופת החורף. על כן, הקפידו לאוורר את הרכב באמצעות פתיחה של החלונות בזמן הנסיעה, והעדיפו תמיד שלא לנהוג כאשר החלונות של הרכב סגורים.

ניקוי מקצועי

ניקוי עמוק של הרכב אצל עמדה מקצועית לניקוי רכבים מהווה פתרון אידיאלי לסילוק של ריחות רעים מהרכב. בניגוד למוצרי ניקיון שאותם מוכרים ברשתות השיווק, לעמדות ניקוי הרכבים הנמצאות לרוב בסמוך לתחנות הדלק יש חומרי ניקוי מקצועיים שיכולים להסיר את הריחות הרעים ואף להסיר כתמים ביעילות, כאשר מומלץ לרכוש מראש כרטיסייה ולהגיע עם הרכב לניקוי לפחות פעם בשבועיים, מתוך מטרה לשמור על מרחב נעים ונקי.

הפחתת עישון

הדרך המהירה והטובה ביותר להסיר ריחות היא לא לעשן מלכתחילה בתוך הרכב. אם אפשר, העדיפו להימנע מהדלקה של סיגריה בתוך הרכב אלא תעשנו רק בחוץ, ואם אפשר אז בכלל לוותר לחלוטין על סיגריות שגם משפיעות על הבריאות שלכם ושל הנוסעים ביחד איתכם.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם במדריך הבא, תוכלו לשמור על הרכב שלכם ולהימנע מריחות רעים של עשן הסיגריות. הקפידו לשמור על סדר וארגון, לאוורר את הרכב עם פתיחה של חלונות בזמן הנסיעה וכן להשתמש באביזרים כמו למשל ספריי מנטרל ריחות. בכך, תוכלו לא רק לשמור על הבריאות שלכם אלא גם לשמור על הערך של הרכב שפוחת באופן משמעותי בעקבות ריחות רעים של ניקוטין שמשפיעים גם על היכולת למכור אותו בעתיד. וזכרו – עישון מסוכן לבריאות, ועל כן הפסקה של עישון היא הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות לעצמכם, ולסביבה הקרובה.

נגישות