לא נעים: אילו מחלות יכולות לגרום לאי נוחות בזמן נהיגה?

נהיגה היא חלק חיוני מחיי היום-יום של אנשים רבים בכל העולם, אך לא תמיד מדובר בנסיעה חלקה, שכן מחלות שונות יכולות להפוך את החוויה לאי נוחה ואפילו לכואבת. במאמר זה נסקור כמה סוגים של מצבים רפואיים שיכולים לגרום לאי נוחות בזמן הנהיגה ונספק עצות כיצד להתמודד איתם. בואו נתחיל!

כאבי גב

אחת מאי הנוחות הנפוצות ביותר בזמן נהיגה היא כאבי גב. יציבה לקויה, שעות ישיבה ארוכות ותמיכה לא מספקת של המותניים יכולות לתרום לכאבי גב בזמן נהיגה. כדי להקל על כך, השקיעו בכרית מושב איכותית עם תמיכה מותנית נכונה ועשו מאמץ מודע לשמור על יציבה טובה בזמן הנהיגה. מתיחות ופעילות גופנית סדירה יכולות גם לחזק את שרירי הגב ולהפחית את הסבירות לכאב.

סיאטיקה

סיאטיקה מתרחשת כאשר העצב הסיאטי, העובר מהגב התחתון במורד הרגליים, מגורה או מודלק. מצב זה עלול לגרום לכאבים פתאומיים, לעקצוץ או לתחושת דקירה, ולרוב מערב את אחת הגפיים בלבד ולא את שתיהן. דבר זה הופך נסיעות ארוכות לבלתי נסבלות. אם אתם סובלים מסיאטיקה שקלו להשתמש בכרית מושב המספקת תמיכה נוספת לגב התחתון. תרגילי מתיחה והפסקות מזדמנות במהלך הנהיגה יכולים גם לעזור להקל על אי הנוחות.

כאבי צוואר

כאבי צוואר יכולים להיות תוצאה של מיקום לקוי של משענת הראש, של ישיבה לא נוחה או של מתח. כווננו את מושב הנהג ומשענת הראש שלכם כדי להבטיח שהם תומכים בעקומה הטבעית של עמוד השדרה ודאגו לקחת הפסקות כדי למתוח את הצוואר והכתפיים במהלך נסיעות ארוכות – זה יכול למנוע נוקשות ואי נוחות בגב.

טחורים

טחורים הם יותר מנושא שיחה מביך, שכן יש להם את היכולת להשפיע על נוחות הנהיגה שלכם. ישיבה ממושכת עלולה להחמיר את התסמינים של מחלה זו ולגרום לכאבים ולאי נוחות. כדי להתמודד עם טחורים בזמן נהיגה, שקלו להשתמש בכרית מושב בצורת דונאט כדי להקל על הלחץ על האזור הפגוע. שמירה על היגיינה טובה ולקיחת הפסקות כדי לשחרר את הגוף יכולים גם לעזור להקל על אי הנוחות.

דלקת מפרקים

דלקת מפרקים יכולה להשפיע על מפרקים שונים בגוף ובייחוד בידיים, מה שהופך את הנהיגה למאתגרת עבור אנשים הסובלים ממצב זה. בחרו מכונית אוטומטית כדי למזער את העומס על מפרקי הידיים שלכם. נוסף על כך, השתמשו בכריות וריפוד כדי ליצור סביבת נהיגה נוחה יותר. פעילות גופנית סדירה ושמירה על תזונה בריאה יכולים גם לתרום להתמודדות עם התסמינים של דלקת מפרקים.

התכווצויות שרירים

התכווצויות שרירים יכולות להכות בכל עת, מה שהופך את הנהיגה לחוויה כואבת ולא נעימה. התייבשות וחוסר איזון אלקטרוליטים הם גורמים נפוצים להתכווצויות שרירים. הקפידו על שתיית מים מספקת לפני הנסיעה ובמהלכה. אם אתם נוטים לחוות התכווצויות, שקלו להחזיק אספקה של משקאות עשירים באלקטרוליטים ברכב. מתיחות קבועות וכיפוף השרירים במהלך עצירות מנוחה יכולים גם לסייע במניעת התכווצויות.

מחלת תנועה

אנשים מסוימים רגישים יותר למחלת התנועה, שעלולה להוביל לבחילה ולאי נוחות בזמן נהיגה. כדי למזער את התסמינים, התמקדו בכביש שלפניכם, הימנעו מקריאה או משימוש במכשירים אלקטרוניים והקפידו על אוורור טוב ברכב. סוכריות ג'ינג'ר או מסטיקים מתוקים עשויים גם לספק הקלה למחלת תנועה.

דורבן בכף הרגל

עבור אנשים הסובלים ממחלת החיתולית הכפית, הלוא היא דורבן בכף הרגל, נהיגה עלולה להחמיר את הכאבים בכף הרגל. ודאו שלנעליים שלכם יש תמיכת קשת מתאימה, ושקלו להשתמש במדרסים אורתופדיים לנוחות נוספת. קחו הפסקות מרובות כדי למתוח ולעסות את כפות הרגליים במהלך נסיעות ארוכות כדי להקל על מתח וכאבים.

לסיכום

אומנם נהיגה היא הכרח יום-יומי עבור רבים רחבי העולם, היא לא חייבת להיות שם נרדף לאי נוחות. על ידי הבנה וטיפול בגורמים הבסיסיים למחלות כגון כאבי גב, סיאטיקה, כאבי צוואר, טחורים, דלקת מפרקים, התכווצויות שרירים, מחלת תנועה ודורבן, תוכלו להפוך את הנסיעות שלכם לנעימים יותר וללא כאבים. השקיעו באביזרים תומכים, תרגלו הרגלי נהיגה טובים והקשיבו לאיתותים של גופכם כדי להבטיח זמן נוח ומהנה על הכביש.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות